Pääkirjasto

Contact details

Address Mail address Email
Pääkirjasto
Torikatu 2
95400 Tornio
Pääkirjasto
95400 TORNIO
kirjasto@tornio.fi

Phone numbers

Department Number
Lainaustoimisto 050 597 1568
Lasten-, nuorten- ja musiikkiosasto 050 597 1570
Tietopalvelu 050 597 1576
Kirjakassi- ja Kirjat kotiin -palvelut 050 597 1587
Kirjastotoimenjohtaja Hanna Laitinen 040 701 3954

Staff

Name Job title Contact details
Hellevi Aarni hellevi.aarni@tornio.fi 050 597 1568
Anneli Hurtig anneli.hurtig@tornio.fi 050 597 1582
Tiina Höynälä tiina.hoynala@tornio.fi
Tuula Kauppinen tuula.kauppinen@tornio.fi 050 597 1582
Tarja Kemppainen tarja.kemppainen@tornio.fi 050 597 1577
Päivi Koivuniemi paivi.koivuniemi@tornio.fi 040 630 1220
Hanna Laitinen hanna.laitinen@tornio.fi 040 701 3954
Anna-Leena Lindholm anna-leena.lindholm@tornio.fi 050 597 1587
Ritva Lääkkö ritva.laakko@tornio.fi 050 597 1568
Jari Ojala 040 039 2357
Tarja Salmi tarja.salmi@tornio.fi 050 597 1582
Anne Tanner anne.tanner@tornio.fi 050 597 1572
Anneli Välimaa anneli.valimaa@tornio.fi 050 597 1582