Pääkirjasto

Contact details

Address Mail address Email
Pääkirjasto
Salpausselänkatu 33
Kouvola
Pääkirjasto
PO box 33
45101 KOUVOLA
kirjasto@kouvola.fi

Phone numbers

Department Number
Lainojen uusinta ja varaukset 02 0615 5232
Neuvonta 02 0615 4293
Tila- ja näyttelyvaraukset 02 0615 8455
Pääkirjaston johtaja Leena Tuomala 02 0615 6416
Kirjastotoimenjohtaja Selja Kunttu 02 0615 7262
Kirjastotoimen apulaisjohtaja Marko Niskapohja 02 0615 7843
Hankinta Tuomas Kunttu 02 0615 6637
Viestintä ja markkinointi Tuija Hanski 02 0615 4271

Staff

Name Job title Contact details
Tony Ahola tony.ahola@kouvola.fi
Anna-Mari Andersson anna-mari.andersson@kouvola.fi
Sirkka Flöjt sirkka.flojt@kouvola.fi
Sari Halinen sari.halinen@kouvola.fi
Outi Harju outi.harju@kouvola.fi
Anitta Huusari anitta.huusari@kouvola.fi
Päivi Jussila paivi.jussila@kouvola.fi
Hannele Kaipainen hannele.kaipainen@kouvola.fi
Kirsi Kivistö kirsi.kivisto@kouvola.fi
Jari Koivunen jari.koivunen@kouvola.fi
Arja Kuisma arja.kuisma@kouvola.fi
Kini Laine kini.laine@kouvola.fi
Tuomo Mannonen tuomo.mannonen@kouvola.fi 02 0615 1333
Sari Nieminen sari.nieminen@kouvola.fi
Aija Sydänmaanlakka aija.sydanmaanlakka@kouvola.fi
Leena Tuomala leena.tuomala@kouvola.fi 02 0615 6416
Pia Tuominen pia.tuominen@kouvola.fi
Nina Tuominen nina.tuominen@kouvola.fi
Satu Wallius satu.wallius@kouvola.fi