Hämeenlinna Main Library

Contact details

Address Mail address Email
Hämeenlinna Main Library
Lukiokatu 2
13100 Hämeenlinna
Hämeenlinna Main Library
13100 HÄMEENLINNA
lainaus.kirjasto@hameenlinna.fi

Phone numbers

Department Number
Asiakaspalvelu/Uusinnat 03 621 2612
IT-aseman ja lehtisalin info 03 621 3040
Kaukopalvelu 03 621 2284
Tila- ja näyttelyvaraukset 03 621 2611

Staff

Name Job title Contact details
Eliisa Erkamo library assistant eliisa.erkamo@hameenlinna.fi 03 621 2896
Asko Fagerlund librarian Web services, Häme-Wiki asko.fagerlund@hameenlinna.fi 040 868 6043
Markku Henttonen library assistant Information desk markku.henttonen@hameenlinna.fi 03 621 2356
Mirja-Riitta Huhtala library assistant mirja-riitta.huhtala@hameenlinna.fi 03 621 3568
Seija Hynninen library assistant seija.hynninen@hameenlinna.fi 03 621 2392
Irmeli Isokivijärvi irmeli.isokivijarvi@hameenlinna.fi 03 621 3632
Inkeri Jurvanen Director of libraries department inkeri.jurvanen@hameenlinna.fi (03) 621 2320 tai 040 869 6465
Hanna Kaisti hanna.kaisti@hameenlinna.fi 03 621 2658
Ulla Karila ulla.karila@hameenlinna.fi 03 621 3362
Eeva Karttunen library assistant eeva.karttunen@hameenlinna.fi 03 621 2549
Sini Kiuas librarian event production sini.kiuas@hameenlinna.fi (03) 621 2607 tai 050 358 0546
Mervi Koski mervi.koski@hameenlinna.fi 03 621 2614
Jaana Käki head information specialist Web services, Web library jaana.kaki@hameenlinna.fi 03 621 2903
Pirjo Lehtilä information specialist Collection services, cataloging pirjo.lehtila@hameenlinna.fi 03 621 2596
Tuija Linna library assistant Journals tuija.linna@hameenlinna.fi 03 621 2285
Ilkka Marjanen ilkka.marjanen@hameenlinna.fi 03 621 2610
Ritva Nummenpää Service secretary Administrative services, space rental ritva.nummenpaa@hameenlinna.fi 03 621 2611
Jonna Riikonen jonna.riikonen@hameenlinna.fi 03 621 3494
Jouni Riipinen Caretaker Property maintenance jouni.riipinen@tekme.fi 03 621 2594
Annukka Ruotsalainen annukka.ruotsalainen@hameenlinna.fi 03 621 4151
Pertti Salmi Service secretary IT pertti.salmi@hameenlinna.fi 03 621 3020
Seija Shemeikka Head information specialist Culture and education services, Provincial library seija.shemeikka@hameenlinna.fi 03 621 2928
Janne Sihvonen library assistant Collection of arrears janne.sihvonen@hameenlinna.fi 03 621 4357
Kaarina Sipilä-Kettunen library assistant Acquisition kaarina.sipila-kettunen@hameenlinna.fi 03 621 2595
Seija Stenberg library assistant seija.stenberg@hameenlinna.fi 03 621 2170
Margit Stenhammar library assistant Children and young people's department margit.stenhammar@hameenlinna.fi 03 621 2599
Katja Taipale katja.taipale@hameenlinna.fi 03 621 2491
Hannele Tiitto hannele.tiitto@hameenlinna.fi 03 621 3467
Pirjo Tuomi library assistant Learners pirjo.tuomi@hameenlinna.fi 03 621 2548
Taina Valkeajärvi library assistant taina.valkeajarvi@hameenlinna.fi 03 621 5143
Varpu Vallbacka Head information specialist Collection services, Acquisiton, donations, E-collections varpu.vallbacka@hameenlinna.fi 03 621 2609
Virpi Virolainen librarian Collection services virpi.virolainen@hameenlinna.fi 03 621 2613
Merja Österman library assistant Exhibitions merja.osterman@hameenlinna.fi 03 621 2354